Top Ads on Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Background Introduction:

I když těch dní moc není, kdy se nemusí vstávat :D a právě proto je to krásný ten okamžik, že třeba ráno nemusím do školy... a můžu spááááát

Facebook is the overlord of social media, and its monthly active users have exceeded 2 billion. In addition, Facebook’s advertising system is developed, whether it is B2B or B2C advertisers, both can get huge benefits on Facebook.

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ has been advertising and marketing on Facebook for many years. And Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ has placed 82 of ads on the Facebook platform in the last month. In the past few years,Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ has created thousands of ads on Facebook and completed multiple A / B tests. But do you really know what your most successful Facebook ads are? Now I use a spy tool to check.

BigSpy is the best social media ad spy tool. Searching for Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ on BigSpy, we can see that these ads have gained a lot of likes. Now, BigSpy generates a detailed Top ad analysis report for Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥. BigSpy decomposes the data of ads, view the performance of a single ad, and analyzes the Top 3 ads with the best performance from Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥.

BigSpy

1.Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 3 Ads Basic Understanding

   top1  top2  top3
Name  Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥  Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥  Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥
Page Categories  Comedian  Comedian  Comedian
Marketing Objectives Other  Other  Other
ECommerce Softwares  wordpress  wordpress  wordpress

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Marketing Objectives Analysis: 

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ has been operating in Comedian for many years. The marketing objectives it uses most when placing Facebook ads are Other, Other, and Other.

Different campaign objectives bring completely different conversion effects. For example, Page Post Engagement can bring more users who like posts at a lower cost. Website Conversion brings accurate customers with conversions, but the ad costs are relatively high. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ best marketing campaign objective at present is Other. Advertisements mainly choose the appropriate marketing objectives according to different ad purposes.

2.Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 3 Ads Content Display

We all know that Facebook ’s advertising policy is strict, and every ad that goes online needs to be reviewed. What kind of advertising copy is in compliance? What kind of advertising copy is welcomed by users?

  top1 top2 top3
Ad Headline  15 triků a tipů, díky kterým budete vypadat úžasně každý den! -  Typy žen podle měsíce narození. A jaká jste vy? Podívejte se zde - 10 nejlepších receptů na chutné těstoviny, které umíte rychle připravit,Dobrou chuť ! - 
Ad Copy Text  no setting  no setting  no setting
Link Description  Existuje mnoho nepříjemných situací, do kterých se můžeme dostat. Například když vlaky stávkují právě tehdy, když máte důležitou schůzku, nebo si až na druhý den všimneme, že jsme ulicemi chodili s cenovkou na novém svetru. Abyste se v životě vyhnuli těmto zbytečným, ře...  Možná to pro mnoho z Vás zní divně, ale je tomu opravdu tak. Ale každý měsíc má své vlastní charakterní rysy. My Vám ukážeme jaké. Leden Ženy co se narodily v lednu jsou velice ambiciozní. Dokážou být někdy až moc vážné a konzervativní. Málokdy jsou rozzuřené a často ...  1. Zapečený těstovina za pár drobných Budeme potřebovat: 500 g těstoviny, nejlépe kolínka, 150 g salám, 6 vajíček, 150 g tvrdého sýra, sůl, pepř, máslo. Postup: Těstoviny uvaříme v osolené vodě do poloměkka. Salám nakrájíme na nudličky a vajíčka vyšleháme vidličkou v ...
Website Link  bit.ly  bit.ly  bit.ly
CTA      
Text Word Count 0  0  0
Like 0  0  0

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 1 Ad Content Analysis:

Ad title: Text is an extension of the creative. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 1 ads got 0 likes. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ uses a sentence with the finishing touch title: “15 triků a tipů, díky kterým budete vypadat úžasně každý den! -”, point out the main purpose, and sublimate the theme of the advertisement. The power of a sentence is endless.

The text is a supplement to the headline. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ shared 0 words describing Top 1 ad. In addition, the use of emojis in the text can shorten the distance to the user.

Call-to-Action can promote user’s click behavior and bring the most direct conversion. Currently, the CTA of Top 1 ad is .

The main role of the creative is to attract users, and the ad copy is the key factor for conversion. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ should continue to optimize the ad content.

3.Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 3 Ads Creative Selection

   top1  top2  top3
Creative Type   Image  Image  Image
Ad Time   2020-04-27-2020-06-09  2020-04-21-2020-06-09  2020-04-27-2020-06-09
Landing Page Link  https://prosvet.cz/15-triku-tipu-diky-kterym-budete-vypadat-uzasne-kazdy-den/  https://prosvet.cz/typy-zen-podle-mesice-narozeni-a-jaka-jste-vy-podivejte-se-zde/   https://prosvet.cz/10-nejlepsich-receptu-na-chutne-testoviny-ktere-umite-rychle-pripravitdobrou/

The principle of less is more appropriate for the selection of creatives. In just a few seconds to attract users’ attention, and let users understand the function of your product, these ads produced by Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ are successful.

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Creative Analysis: 

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ placed a Image ad in 2020-04-27-2020-06-09, and got 0 likes. The size and type of creatives used in different ad positions are different. But using beautiful colors can attract users faster.

4.Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 3 Ads Audience Analysis:

   top1  top2  top3
Country  Czech,Slovak  Czech,Slovak  Czech,Slovak
Language  Czech  Czech  Czech

Different audiences have different demands. Before publishing an ad, you have to ask yourself, do you really know who is your target audience?

Today’s advertising is increasingly pursuing personalization. If you can’t make exquisite advertisements, you must know your audience and attract the most accurate traffic.

Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ has the best conversion in Czech,Slovak, and can advertise more in Czech,Slovak in the future.

In addition, BigSpy can also target the detailed audience of advertisements, including the age distribution, gender ratio, and country of the audience. You can also use BigSpy to track competitors’ audiences.

5.Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ Top 3 Ads Performance Display

   top1  top2  top3
Ad Time  2020-04-27-2020-06-09  2020-04-21-2020-06-09  2020-04-27-2020-06-09
During  44 days  50 days 44 days 
Like  0  0  0
Share  0  0  0
Comment  0  0  0

Advertising effectiveness is a direct manifestation of advertising. Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ ‘s Top 1 ad received 0 likes, 0 shares, 0 comments in just 44 days.

Summary: Every detail of the advertisement is important. Actually, several important factors that affect the effectiveness of ads are ad creativity, ad copy, ad audience, and ad costs. Now BigSpy generates a top ads report for Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥, helping Miluju ten pocit, když vím, že nemusím ráno vstávat.♥ to grasp the ad data more clearly.