Top Ads on Queensland Performing Arts Centre (QPAC)

365 чекори до cлобода

2 Days

Heat: 58
Website URL: 168902337220451
Headline: N/A
Button label: N/A
365 чекори до cлобода

1 Days

Heat: 54
Website URL: 168902337220451
Headline: ОСТАНИ ДОМА * Остани дома: те оставивме без работа и ќе ја доведеме до банкрот твојата компанија, онаа што ти требаше толку многу години да ја создадеш. * Остани дома - ние ќе одлучиме; во кое време ќе можеш да излезеш и под кои услови. * Остани дома - дури и ако немаш пари да купиш храна. * Остани дома - дури и ако na твојата стара мајка и треба твојата помош. * Остани дома - и немој да ги гледаш твоите внуци, можат да те инфицираат. * Остани дома - но продолжи да ги плаќаш сите даноци иако не создаваш приходи. * Остани дома - додека ние ја распарчуваме економијата. * Остани дома - затоа што ако излезеш надвор, ризикуваш да умреш од грип со смртност од два проценти. * Остани дома - за да можеме да го извршиме нашиот план без протести. * Остани дома - за да можеме да ја продолжиме нашата глобална агенда без мешање од твоја страна. * Остани дома - ти оставаме листа на виртуелна забава за да не си поставуваш прашања за новата нормална состојба. * Остани дома: ние работиме напорно за да бидеш сигурен дека секој ден дополнително ги раскинуваме твоите фамилијарни и социјални врски. * Остани дома - и биди внимателен што правиш затоа што твоите соседи се однесуваат исто како полицајци. * Остани дома: не се изложувај на сончева светлина или бактерии, па така ќе завршиме да го уништиме твојот имунолошки систем. * Остани дома: разговарај на телефон додека ги слушаме твоите разговори, така побрзо ќе ce приближиме кон нашиот совршен план. * Остани дома - не ги користи оние малку пари што ти останале, затоа што ние ќе ги извадиме од оптек и ќе создадеме единствена светска валута со која уште повеќе ке те задолжиме. * Остани дома - за да можеме да се искачиме на радиоактивните кули без твое знаење. * Остани дома - и ако излезеш надвор, треба да носиш маска за да создадеш разделување, а не имунитет. * Остани дома - држи се подалеку од сè што те прави човек, така што нашето мешање е посуптилно и нема да се чувствуваме виновни. * Остани дома - вака го проучуваме твоето однесување додека е тоа норма. * Остани
Button label: N/A
365 чекори до cлобода

1 Days

Heat: 54
Website URL: 168902337220451
Headline: Говор на Доналд #Трамп кој совршено го опфаќа она што македонскиот народ го трпи денес на своја кожа. "Нема ништо што политичкиот естаблишмент нема да го стори, нема лага што нема да кажат за да го одржат својот престиж и моќ на трошок на народот. И тоа е она што се случува. Естаблишментот на финансиските корпорации и медиумите што ги финансираат постојат само од една причина: да се заштитат и збогатуваат уште повеќе. Она што народот денес го доживува е крстосница во историјата на нашата цивилизација што ќе утврди дали ние луѓето ќе можеме да постигнеме контрола врз нашата влада. Политичкиот естаблишмент што се обидува да нè спречи е истата група одговорна за нашата катастрофална економија, за сокриената масовната илегална имиграција и за економската и надворешната политика што ја тераа нашата земја постојано да се понижува. За нив тоа е војна и за нив нема ограничување во средствата да ја постигнат нивната цел. Ова е борба за опстанок на нашата нација. Ние, всушност, сме контролирани од грст глобални интереси. Кој го первертира нашиот систем со нивниот. Ова е реалноста: естаблишментот и нивните медиуми ја контролираат нациите преку средства што се добро познати. Секој што ја предизвикува нивната контрола се смета за сексуалено, расистички, ксенофобично и морално расипан. Тие ќе ве напаѓаат, ќе ве клеветат, ќе се обидат да ја уништат вашата кариера и слава ако сте ја достигнале, ќе користат секоја измама за да уништат сè за вас, вклучително и вашата репутација. Ќе лажат, ќе сторат се што е потребно. Нашата цивилизација се приближува кон конечната пресметка. Тоа веќе го видовме во Велика Британија, каде гласаа да се ослободат од светската влада која го уништуваше нивниот суверенитет. Основата на глобалната политичка моќ е корумпирана со тоа е корумпирана и нашата политичка класа. Нивните финансиски ресурси се практично неограничени, нивните политички ресурси се неограничени, ресурсите на нивните медиуми се незаменливи и длабочината на нивниот неморал е апсолутно неограничена." Направете ги овие зборови свои
Button label: N/A
The Kingdom Real Estate

64 Days

Heat: 929
Website URL: thekingdomrealestate.com
Headline: Welcome! This is a free training put together by best selling author Todd M. Fleming on how how to create consistent and predictable income through wholesaling.
Button label: LEARN_MORE
Modny sklep internetowy z odzieżą

50 Days

Wyprzedaż kolekcji ART %%% Tak tanio jeszcze nie było https://bit.ly/2UwWIZ8 Ceny od 9,43zł Dodatkowo kod: ART9 obniża wartość koszyka o dodatkowe -9% ❤
Heat: 849
Website URL: magiazakupow.com
Headline: N/A
Button label: SHOP_NOW
Facebook

1 Days

Certifícate en “RÚBRICAS DE EVALUACIÓN DOCENTE”. Celular: 95988-1467 / 98889-5501 ✅ Certificado por 240 horas válido para el Escalafón Docenten. NIVELES ✅ Dirigido a docentes de educación básica regular.
Heat: 54
Website URL: fb.me
Headline: Descuento por grupos.
Button label: SIGN_UP
Ezaki Glico USA Corporation - A Wholesome Life in the Best of Taste

36 Days

Stik biskuit cokelat renyah dibalut cokelat tebel bikin Pocky double choco #enaknyadobel ! Penasaran enaknya Cobain yuk
Heat: 488
Website URL: glico.com
Headline: Kalian pasti udah tau kan rasa dan kelezatan Pocky Cokelat yang sudah mendunia. Sekarang saatnya cobain Pocky Double Choco! Perpaduan sempurna biskuit stik cokelat renyah dibalut cokelat tebal. Kalau satu aja udah enak apalagi Pocky Double Choco, #enaknyadouble ! Selain itu di tahun baru 2020 tentun...
Button label: LEARN_MORE
Soluzioni Green | Energie Rinnovabili

78 Days

Heat: 987
Website URL: soluzionigreen.it
Headline: N/A
Button label: LEARN_MORE
Home - De Lijn

1 Days

De Lijn zoekt chauffeurs in de regio Gent. Solliciteer nu via www.delijn.be/jobs of 059/34 57 30
Heat: 54
Website URL: delijn.be
Headline: N/A
Button label: LEARN_MORE
Attention Required! | Cloudflare

11 Days

✨ Create beautiful designs with a powerful tool ✨ Unlock Canva Premium features! ✨ Add your preferred fonts, color palette, access over 2 million images and illustrations and much more! ✨ Try Canva Pro for free today!
Heat: 114
Website URL: canva.com
Headline: N/A
Button label: GET_OFFER
LINE : Free Calls & Messages

58 Days

Heat: 886
Website URL: line.me
Headline: N/A
Button label: GET_QUOTE
IGN Shop Hungary | IGN Shop

1 Days

Még nagyon távolinak tűnik a 4. évad, de talán az akciós Stranger Things termékeink enyhíthetnek a várakozás gyötrelmein¡!
Heat: 54
Website URL: ignshop.hu
Headline: A népszerű Stranger Things sorozathoz köthető ajándéktárgyak. Mindfalyeres bögrétől a Upside down lábtörlőig.
Button label: SHOP_NOW
千田愛紗 Aisa Senda

62 Days

Heat: 917
Website URL: 762258350549723
Headline: N/A
Button label: N/A
Red Bull Gives You Wings - RedBull.com

64 Days

Red Bull te da aaalas
Heat: 899
Website URL: redbull.com
Headline: N/A
Button label: WATCH_MORE
時報出版

1 Days

【#書探小天使送好書】 #溝通力大躍進 #世界一流人才的養成法 #下個企業的搶手貨就是你 你很努力,但有人看見嗎? 明明能力很強,出國開會卻總沒你的份?進入公司好幾年了,存在感仍然很低?如何在公開場合獲得老闆的注意? #書探小天使 要推薦你一本成為國際人才的進擊指南——《為什麼我很努力,卻沒被看見?:30堂國際溝通課,打造你的職場能見力》,教你突破工作瓶頸,在國內外職場都吃得開。 明明工作很賣命,卻等不到升遷與加薪? 你的努力,要用對地方才能被看見。 面對新職務、新團隊、新市場時,我們需要快速掌握情勢。最有效率的方法,就是善用「溝通」尋求資源,在職場裡建立有利的人際關係。 ----------- 「我不擅溝通,是否還有機會在職場闖出一片天?」、「和頂頭上司或同事經常雞同鴨講怎麼辦?」、「家人不理解也不支持我的工作,要怎麼說服他們?」、「要怎麼帶人帶心?」…… 本書作者浦孟涵Shanoon,自從開始定期寫專欄,經常接到不同朋友提出的職場問題,每個人都需要面對不同功課,然而我的觀察是:對於進入職場3~5年以上的人來說,困擾他們的往往已不再是專業上的硬能力,反而是和溝通有關的挑戰。 溝通的目的,除了解決問題,最好還能在過程中拉近和溝通對象之間的距離,同時為個人或公司品牌加分。 一位好的溝通者,通常很了解自己的個性、溝通特色、優缺點,且善於打造符合自己個性、喜好的溝通風格,或是選擇對自己有利的溝通場景,所以若想學習有效的溝通術,永遠要從了解自己開始。 有許多訓練課程標榜學會了溝通技巧,就能在職場上飛黃騰達、無往不利;Shanoon卻認為,溝通的主要目的是清楚表達內心的想法或需求,增進自己和身邊對象的彼此了解,換句話說,學會好好溝通能幫助自己更自在地和世界相處。 既然要談溝通力,就要順便聊一下幾個流傳於職場上的迷思囉!想知道嗎? ----------- #書探小天使 邀請你一起透過互動,搶先閱讀精彩內容!同時,還要送出2本《為什麼我很努力,卻沒被看見?》唷! 通關方法,請看這邊 02/26(周三)中午09:00前,完成以下通關動作: 1⃣ 給這則貼文一個讚! 2⃣ 請留言:時報出版 我的職場能見力 3⃣ 接下來小天使的智慧小幫手會進行「私訊」互動,請開啟Messenger私訊繼續進行互動,就有機會搶先閱讀書中的精采內容。 4⃣將這則分享出去,記得設成公開唷! 完成以上的標準動作,就有共2位好朋友有機會可以獲得《為什麼我很努力,卻沒被看見?》這本好書!現在就開始按讚+留言+分享吧! ※得獎好朋友的名字將在2020/02/26(周四)中午11:00前後公布在粉絲團,祝你幸運中獎! ※本活動贈品僅限寄送臺灣地區之地址。 ※海外朋友,因贈品寄送限制無法參與抽獎外,還是可以在貼文下方留下通關密語,參加私訊互動! ------------ 《為什麼我很努力,卻沒被看見?:30堂國際溝通課,打造你的職場能見力》 #購書快易門 時報悅讀網:http://bit.ly/DHD0316RShf #悅讀電子書 博客來:http://bit.ly/DHD0316BSef google play:http://bit.ly/DHD0316GYef readmoo:http://bit.ly/DHD0316ROef KOBO:http://bit.ly/DHD0316LOef UDN讀書吧:http://bit.ly/DHD0316UNef BOOK WALKER:http://bit.ly/DHD0316BRef HyRead:http://bit.ly/DHD0316HDef Pubu:http://bit.ly/DHD0316PUef MyBook:http://bit.ly/DHD0316MKef 讀冊:http://bit.ly/DHD0316TEef #為什麼我很努力卻沒被看見 #30堂國際溝通課 #打造你的職場能見力 #浦孟涵 #溝通 #人際關係 #BIG系列 #主辦單位保留活動變更的權利 時報出版|商業人文線 台版米蘭達的創業筆記
Heat: 54
Website URL: 114265731964245
Headline: 【#書探小天使送好書】 #溝通力大躍進 #世界一流人才的養成法 #下個企業的搶手貨就是你 你很努力,但有人看見嗎? 明明能力很強,出國開會卻總沒你的份?進入公司好幾年了,存在感仍然很低?如何在公開場合獲得老闆的注意? #書探小天使 要推薦你一本成為國際人才的進擊指南——《為什麼我很努力,卻沒被看見?:30堂國際溝通課,打造你的職場能見力》,教你突破工作瓶頸,在國內外職場都吃得開。 明明工作很賣命,卻等不到升遷與加薪? 你的努力,要用對地方才能被看見。 面對新職務、新團隊、新市場時,我們需要快速掌握情勢。最有效率的方法,就是善用「溝通」尋求資源,在職場裡建立有利的人際關係。 ----------- 「我不擅溝通,是否還有機會在職場闖出一片天?」、「和頂頭上司或同事經常雞同鴨講怎麼辦?」、「家人不理解也不支持我的工作,要怎麼說服他們?」、「要怎麼帶人帶心?」…… 本書作者浦孟涵Shanoon,自從開始定期寫專欄,經常接到不同朋友提出的職場問題,每個人都需要面對不同功課,然而我的觀察是:對於進入職場3~5年以上的人來說,困擾他們的往往已不再是專業上的硬能力,反而是和溝通有關的挑戰。 溝通的目的,除了解決問題,最好還能在過程中拉近和溝通對象之間的距離,同時為個人或公司品牌加分。 一位好的溝通者,通常很了解自己的個性、溝通特色、優缺點,且善於打造符合自己個性、喜好的溝通風格,或是選擇對自己有利的溝通場景,所以若想學習有效的溝通術,永遠要從了解自己開始。 有許多訓練課程標榜學會了溝通技巧,就能在職場上飛黃騰達、無往不利;Shanoon卻認為,溝通的主要目的是清楚表達內心的想法或需求,增進自己和身邊對象的彼此了解,換句話說,學會好好溝通能幫助自己更自在地和世界相處。 既然要談溝通力,就要順便聊一下幾個流傳於職場上的迷思囉!想知道嗎? ----------- #書探小天使 邀請你一起透過互動,搶先閱讀精彩內容!同時,還要送出2本《為什麼我很努力,卻沒被看見?》唷! 通關方法,請看這邊
Button label: MESSAGE_PAGE
Gitaloha Music

70 Days

Heat: 956
Website URL: 451601778232873
Headline: N/A
Button label: MESSAGE_PAGE
ФАНТАСТИКО

1 Days

Събираш поотделно неустоими съставки и те автоматично правят неустоим сандвич или мезе. Не е ли така
Heat: 54
Website URL: 171952163736
Headline: Събираш поотделно неустоими съставки и те автоматично правят неустоим сандвич или мезе. Не е ли така?
Button label: N/A
EU Closet - Chuyên Order authentic malaysia

55 Days

Heat: 902
Website URL: 306182790264249
Headline:
Button label: LIKE_PAGE
IQ Option

26 Days

Start today from $10!
Heat: 272
Website URL: 871125783
Headline: N/A
Button label: INSTALL_MOBILE_APP
Queensland Performing Arts Centre (QPAC)

1 Days

⭐⭐⭐⭐⭐ “Pick of the Fringe” Audiences are raving about The Choir of Man! Grab your friends together for this rollicking good time when they land at QPAC 7-18 April! atqp.ac/ChoirofMan
Heat: 54
Website URL: qpac.com.au
Headline: N/A
Button label: BOOK_TRAVEL