50 Best Ores Ad Images in 2020 - BigSpy

Sociedade Corretora | Conservas Alimentares - Ponta Delgada - Açores
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
Desde el Corazón
Comienza cada día con verdades relevantes bíblicas para que te ayuden a conducir la vida con VALENTÍA, PAZ e INTENCIONALIDAD. Inscríbete en los Devocionales Diarios hoy mismo!
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
Ahura Traders.
Ahura Traders.
Ahura Traders.
Ahura Traders.
Ahura Traders.
Ahura Traders.
ORES Official online store- Swedish sustainable fashion
My Albania "Nature Explorers"
Udhetim 2 Ditor - Voskopoje - Dardhe- Prespe - Drilon / 17-18/24-25 Tetor Rezervoni ne 0698897808 Ne 1 udhetim te vetem do te keni mundesine te vizitoni: 1-Dardhe 2- Voskopoje 3-Korce 4-Pogradec 5-Tushemisht 6- Drilon 7-Prespe Programi Dita- 1 ✅-Nisja nga Tirana ora 07:00 tek kafe Flora Rruga Durresit ✅-Ndalese gjate rruges - pushim kafeje ✅ Vizite ne Liqenin e Prespes, mundesi per te Vizituar Ishullin dhe Kishen e Shen Merise qe ndodhet ne ishull me Varke 500 Leke shtese ✅Mberritja dhe Akomodimi Voskopoje tek AKADEMIA Konsumimi Drekes. ✅Vizite ne Voskopoje rreth 30-40 min shetitje ✅Akomodimi behet ne dhome 2she 3she 4she ✅Darka rreth ores 20:00 , me pas do te jemi nen shoqerine e muzikes dhe lojrave sipas deshires se grupit ❤️ Dita- 2 ✅Mengjesi ne Voskopoje dhe me pas i drejtohemi fshatit turistik Dardhe. ✅Vizite dhe ecje neper kalldremet e rrugicave te fshtatit Dardhe. ✅Post Dardhes i drjetohemi Korces dhe me pas Pogradecit ku kemi per te vizituar Drilonin Tushemishtin foto me teto Ollgen ✅Konsumimi i drekes ne Drilon e lire sipas deshire dhe me pas eshte momenti per kthim ne Tirane nga nje udhetim fantastik! ITINERARI * Nisja nga Tirana Ora 07:00 *Vendi i takimit , nisja tek Kafe Flora *Pjesmarrja 20 +Persona *Cmimi 6500 leke *Te perfshira ne cmim : Transporti komod furgon Sprinter 20 Vendesh (gjate gjithe udhetimit) Fjetja (1 nate) Ushqimi(1 Mengjes ,1 dreke, 1 Darke ), Guida, dhe shume kenaqesi!! ⛔️Shenim Personat qe duan te akomodohen ne Vila 7000 Leke Rezervoni ne 0698897808 Ju Faleminderit
GMICA Travel
PËR T^I SHIKUAR AGJENDEN CLIKO NË QDO FOTO .....! VIKENDI në Sazan, Karaburun,Në VLORË Dhe -BERAT. 1Nat - 2Dit Çmimi 47 euro PP ✔️Në çmimi perfshihet ✔️Udhtimi me autobus Gmica travel ✔️Akomodimi në HOTEL REGINA BLU **** në Vlorë ✔️Pishina në hotel . shezllonat ✔️Mëngjesi dhe darka; ✔️Vizitat me guidë profesionale të shoqeruar nga hoteli; ✔️pije dhe ëmblesira gjat gjith rrugesë ✔️ WI FI freee Nisjet ⏱Prishtinë në ora 07:00 ⏱Gilan në ora 05:30 ⏱Ferizaj në ora 06;00 ⏱Therand në ora 07:45 ⏱Prizeren në ora 08:00 ⏱PEJA në ora 06:30 ⏱GJAKOVA Në ora 07:30 ⏱MITROVICA në ora 07:00 ⏱VUSHTRRI në ora 07:30 Agjenda: ✔Dita 1: . Arritja në BERAT në orës 12:30 Nisja për në Hotel regina blu 14:30 Akomodimi në Hotel. Rreth ores 15:30 Plazh në Vlorë sipas deshites Darka në hotel. Pas Darkes në ora 20:00 Vizit qyteti i Vlores deri në ora 22:30. ✔Dita 2: Mëngjesi në Hotel. Pas mëngjesit vizitë me anije në ishujt Sazan dhe Karaburun (plus 13€ për person vizita me anije , dreka dhe 1pije Falas), qendrimi deri pasdite. Kthimi për Kosovë në ora 16:00 Arritja në Kosov 22:00 Rezervo online +38344553550
Leto 2020 - Hurgada 2020 - Grčka 2020 - Egipat, Letovanje 2020,
***** !!! ̌ !!! ́ % ̌ ́
ZEISS Singapore, optical and optoelectronic technology
In this webinar, we will present advances in scanning electron microscope (SEM)-based automated quantitative mineralogy (AQM) analysis of gold ores that quantifiably and consistently account for the presence of nanometer-sized gold grains.
Toko Buku Online | Grobmart.com
Mau pergi tapi banyak barang bawaan? Ores Series tak hanya ideal untuk menemani aktivitas harian kamu, untuk kuliah atau hangout bareng temen tapi juga siap menampung benda-benda yang kamu butuhkan seperti laptop, dokumen, baku dan masih banyak lagii... ----- Dengan design nya yang stylish, harga yang terjangkau dan fungsi yang banyak tentunya bisa jadi salah satu pilihan terbaik! Ada laptop sleeve, extra storage, front slide pocket dan masih banyak lagi #Kinpakku #TasBackpack #OresSeries #TasKuliah
Albania Travel & Voyage
KALIMI VALBONE THETH ➤ Nisje Dt. 21 & 28, Gusht ➞ 3 Dite ➞ Cmimi 109€ Vizitojme Koman, Valbone, Alpet Shqiptare, Theth 1 nate akomodim ne Valbone + 1 nate ne Theth Mengjes, dreke dhe darke me gatime tradicionale Ne cmim per person përfshihen: 1. Transporti: Tirane – Valbone & Theth – Tirane 2. Bileta e tragetit Koman – Fierze 3. Akomodimi 1 nate ne hotel Fusha e Gjes na Valbone 4. Akomodimi 1 nate ne bujtine ne Theth 5. Dy Darka (dita e premte dhe dita e shtune) 6. Dy mengjese (dita e shtune dhe dita e diele) 7. Dreka e paketuar diten e shtune 8. Guida jone e cila do ju shoqeroje gjate gjithe udhetimit Programi http://albaniatravelvoyage.al/package/valb-theth/ ------ Per pyetje ose rezervim: Kontaktoni: ☎ Tel: +355 69 35 31 359 ☎ Tel: +355 69 29 29 200 Email: info@albaniatravelvoyage.com ✉️Ose na i shkruani ne Inbox ℹ www.albaniatravelvoyage.al Adresa: Blv. Gjergj Fishta, kryqezimi i ures se Drejtoris se Policise, kati i 2. Hyrja perball me stacionin e autobuzit te unazes #pushoshqip, #valbone, #theth, #alpetshqiptare, #hiking, #visitalbania, #komanilake, #traget, #weekend, #summertime, #nature, #bustrip, #enjoysummer, #albaniatravelvoyage Itinerari i detajuar i Udhetimit Dita e Pare *Nisja ne mengjes, pas prezantimit me guiden tone i cili do iu shoqeroje pergjate te 3 diteve te udhetimit. Gjate rruges do te kemi mundesine te shijojme bukurine e peisazheve qe i ka dhuruar nena natyre, Shqiperise. *Ndalesa e pare do te behet buzë liqenit të Vau Dejes per kafen e mengjesit ne restorant Perla, per te vazhduar me pas ne liqenin e Komanit ku do te behemi pasagjer te trageit te Komanit. *Lundrimi qe zgjat afersisht 2 ore : 30 minuta duke pershkruar liqenin e Komanit qe gjarperon ne shpate malesh 2200 m lartesi, eshte nder aventurat me te bukura te turit te Valbones. *Pas zbritjes ne Fierze ndalesa e radhes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. *Akomodimi ne Valbone do te behet ne Hotel Fusha e Gjes, te mbuluar ne nje kurore bredhash. Me te mberritur ne hotel Fusha e Gjes ku do behet edhe akomodimi sipas rezervimit te kerkuar nga ju. Dreka do te shijohet ne restoranti e hotelit me produkte fshati dhe mish qingji. *Pss drekese kohe e lire per te pushuar. *Mbasdite do te vazhdojme eksplorimin e Valbones, ku do vizitojme liqenin e Xhemes dhe mullirin e Ujit. *Kthimi ne hotel ku Darka do të shijohet në restorantin e hotelit, peshk trofte ose mish qingji, fli, etj Dita e Dyte *Pas mengjesit ne hotel, ne shoqerine e guides rreth ores 7:00 nisemi per te realizuar kalimin Valbone – Theth, nje nder shtigjet me fantastike, mes-per-mes ALPEVE ku madheshtia e tyre do ju mbese gjate ne kujtese. Do te pershkrojme si fillim luginen e Valbones duke ecur drejt fshatit te Ragamit, per te ngjitur me pas Qaf Valbones, ku ne krye te qafes do ju ofrohet nje nder peisazhet me mbreslenes te Alpeve Ahqiptare. Ne Qaf Valbone do te jete edhe me pushimi me i gjate (pas disa pushime te shkurtra rruges) ku do te kunsojme edhe dreken e paketuar. Pas pushimit te drekes do te vazhdojme ecjen drejt Thethit. Kalimi Valbone – Theth zgjat afersisht 6-7 ore me ritem te ngadalte ne menyre qe te ndiejme sa me pak lodhjen dhe te shijojme natyren rrethuese. Shtigjet qe do te ndiqen jane te pershkrueshem per te gjithe, dhe te gershetuar me piesazhe natyrore nga me te larmishmet *Pas mberritjes ne Theth, akomodimi ne bujtine dhe kohe e lire per te pushuar. Pasdite mund te vizitiojme kishen e Thethit dhe kullen e Ngujimit. Darka ne bujtine me gatime tradicionale te zones Dita e Trete *Të dielën pasi shijojmë një mëngjes fshat do të nisemi nisemi për tek “Ujëvara e Grunasit”, e cila është mjaft e veçantë në llojin e saj. Një ndër ujëvarat më të mëdha në Alpet Shqiptare, Ujevara e Grunasit eshte shpallur monument natyre qe nga viti 2006. Me pas Eksplorimi i Thethit vazhdon me furgonat e fshatit per ne Nderlyse, ku gjatë shëtitjes do të bëjmë ndalesa në vënde të ndryshme, si “Kanioni i Gurrashit” me fytyren e ma
Facebook
New Sand Making Machine is Suitable for Medium and Fine Crushing all kinds of Ores and Rocks with Different Hardness, Increase Production by 30%, Best Solution. Manufacturer Sale, Factory Price, Quality Guarantee
My Albania "Nature Explorers"
❤️ Drimadhe- Gjipe- Gjiri Grames- Sarande - Ksamil - Gjiri Kakomese - Krorez -Syri Kalter 74€ personi 3 dite 2 nete ❤️ Nisje 7 / 14 / 21 / 28 Gusht Te perfshira: Transporti, Akomodimi 2 nete, 2 mengjese shoqerues grupi. Paketa me 2 darka 90€ deri ne 10 gusht. Rezervoni ne 0698897808 Programi⏬ Dita 1-re Nisja nga Tirana 06:00 tek Kafe Flora rruga Durresit. Ndalese gjate rruges 20-30 min pushim. Ndalese panoramike Llogora. Plazh ne Dhermi/Drimadhe ose mundesi me Skaf ne Gjipe-Shpella e Pirateve 13€ ose Gjiri Grames 30€ Dreka sipas deshires ne Dhermi ose Gjipe. Per personat qe kane deshire mundet te provojne sportet ne Uje si: Zhytja, Kayak, Stand Up Paddle Monster, tek linku gjeni detajet. https://www.facebook.com/myalbania.natureexplorers/posts/1394071444110432?__tn__=K-R ⏬ Ne bashkepunim me Albania Advendure! Nisja ne Sarande mbasdite vone. Mberritja dhe Akomodimi Sarande Hotel Alpha Darka rreth ores 20:30. Opsionale, pas darkes mundesi per mbremje festive ne lokalet e zones. Dita 2 Mengjesi ne Hotel. Mundesi per te vizituar me Skaf Gjirin e Krorzes dhe Kakomese 25€ kosto shtese. Plazh ne Krorez rreth 5 ore.Mundesi per te drekuar aty. Kthimi per ne Sarande tek Hoteli Pasditja e lire ose plazh prane Hoteli duke qene se eshte i vendosur prane detit me plazh privat. Per guiden me skaf duhen min 7 persona. Per personat qe nuk zgjedhin guiden me Skaf Plazh ne Sarande. Darka ne Hotel rreth ores 20:30 Opsionale mbremje festive sipas deshires se grupit. Dita 3 Mengjesi ne Hotel Plazh tek Ksamil ose Pasqyrat 4-5 ore, mundesi per te drekuar dhe kthimi per ne Tirane. Gjate kthimit Vizite tek Syri Kalter. Ndalese tek Uji Ftohte Tepelene. Mberritja ne Tirane rreth ores 22:00 Per me shume info dhe rezervim ju lutem na kontaktoni ne 0698897808. Faleminderit qe zgjodhet My Albania!
Facebook
Improving the percentage of raw ores? Need whole machines? From crushing/grinding/leaching/flotation! Register and get and detailed information!
Facebook
18-725T/H CSV Series Symons Cone Crusher, Suitable for Crushing all Kinds of Ores and Rocks with Medium or Above Hardness. Uniform Particle Size, High Capacity, Save Your Time And Money. Contact Us Immediately.
Produse revoluționare la preț redus!
Ascuțitorul cuțit stabil cu fanta de diamant fină ores restabilește forma V în lamă și o face extrem de ascuțită️️
Klubi Discover Albania
Udhetim ne Valbone!!! 1-2 Gusht 2020 Paketa me e lire ne treg!!! Vetem 65 Euro Mes freskise se Alpeve dhe lumit te akullt te Valbones, fundjava ska si te kaloje me mire. Pse duhet te shkosh ne Valbone?!! Nje lugine e bukur qe shtrihet ne Bjeshket e Namuna duke ndare malet shtatlarta per te krijuar kete panorame kaq te bukur te natyres vete nga emri Valbone (Vale Buona, ne italisht). Programi: Dita e pare: • Nisja ne oren 05:00 nga Tirana (Arsyeja qe nisemi kaq heret eshte per te kapur tragetin qe niset nga Komani). • Udhetimi me traget ne Liqenin e Komanit per rreth 2 ore e 30 minuta. Nje magji e vertet, ku trageti lundron midis malesh. • Vizite ne Bajram Curri • Rreth ores 13:00 Akomodimi ne Valbone dhe konsumojme dreken e dites se shtune, ushqime Bio dhe tradicionale te zones • Kohe e lire per te pushura deri ne oren 18:00 • Vizite tek Liqeni Xhems, Mulliri i fshatit, Fushe e Gjese • Darka ne Valbone • Pas Darke zjarr dhe Lojra Dita e dyte: • Mengjesi fantastik dhe bio • Nisim per te bere nje ecje per tek Rrethi i Jubanit nje pike fantastike qe mund te shohesh te gjithe luginen e Valbones. Rreth 1 ore Ngjitje. Kush deshiron mund te beje edhe ujvaren, por ne kete periudhe nuk ka shume uje. • 13:00 Dreka e dites se diele ne Valbone • Kthimi nga Kosova, Gjakove - prizren - Kukes. ndalese ne Prizren (Lidhja e Prizrenit, Pazari, Xhamia) • Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 • Super te Kenaqur Paketa per kete udhetim kushton 65 Euro, te perfshira jane: 1. Transporti gjate gjithe turit; 2. Bileta e Tragetit; 3. Fjetja naten e shtune ne Valbone; 4. 2 Dreka, ajo e te shtunes dhe ajo e te dieles; 5. 1 darke (Darka e te shtunes); 6. 1 Mengjes (Mengjesi i te Dieles); 7. Bileta tek Lidhja e Prizrenit; 8. Guida dhe organizimi. * Ofrohet -15 Euro zbritje nga paketa per transport privat. *Udhetimi do te organizohet sipas masave te percaktuara per mbrojtjen nga Covid19. Ju vetem Vendosni te udhetoni ne Valbone, per te tjerat mendojme ne REZERVONI: Cel +355 69 65 838 70 email: info@discoveralbania.al web: discoveralbania.al
Albania Travel & Voyage
Plazh ne VLORE - SAZAN - DHERMI - GJIPE Nisje Dt. 25 Korrik ➜ 2 Dite Plazh ➜ Cmimi 55€ Nisje Dt. 1 & 8 Gusht ➜ 2 Dite Plazh ➜ Cmimi 55€ Nisje nga Tirana dhe Durresi Vizitojme: Vlore, Karaburun, Sazan, Dhermi, Gjipe, Drimadhes Programi http://albaniatravelvoyage.al/package/vlore/ ✅✅ – Ne cmim per person përfshihen: 1. Akomodimi per 1 nate ne Hotel BOLOGNA 4 Yje ne Vlore 2. Transporti vajtije – ardhje dhe te gjitha shetitjet sipas programit 3. Mengjesi dhe Darka 4. Shoqeruesi agjensise Itinerari i udhetimit ⬇ ⬇⬇ Dita 1: Plazh ne Sazan - Karaburun. *Nisja ne mengjes pas prezantimit me guiden, drejt qytetit teVlores, ne portin e kyresor te qytetit. *Ne oren 09:00 nisim “aventuren tone blu” duke lundruar me anije ne detin jone. Destinacioni i pare qe do te vizitojme do te jete ishulli i Sazanit, Kohe e lire per plazh ose vizite te ishullit. Pas vizites kthimi ne anije dhe vazhdimi i lundrimit, duke kercyer nen tingujt e muzikes ne kuverten e anijes. Vizita e radhes do te jete panoramike ne shpellen e Haxhi Alise, ne Karaburun. Mberrijta me pas ne Plazhin e Shen Vasilit ne Karaburun dhe ankorimi per 3 – 4 ore ne plazh. Kjo shetitje e mrekullueshme mbaron rreth ores 18:00 – 18:30 ne portin kryesor te qytetit te Vlores (Personat qe nuk kane deshire te ndiekin turin mund te qendrojne per plazh ne Lungo Mare) *Akomodimi ne hotel Bologna 4* me pas ne qender te Tiranes. Darka ne restorantin e hotelit. Dita 2: Plazh ne Dhermi - Drimadhes - Gjipe (me skaf) *Pas mengjesit, nisja drejt Dhermiut Ndalese per foto tek ballkoni i Llogarase dhe per te shijuar mengjesin, ku kosi me mjalt me arra nuk duhet te mungojne ne menu tuaj :) Zona e Dhermiut është një nga më të preferuarat ne Shqiperi për te bërë plazh. Rera e bardhe dhe uji i kristalte e bejn nje destinacion teper te kerkuar . Pasi të mbërrijmë në Dhërmi do të kemi kohë të lirë për plazh deri pasdite rreth orës 17:00. Transporti do te beje ndalese ne Dhermi dhe nje ndalese ne Drimadhes, ku ju mund te zgjidhni plazhin qe deshironi per te pushuar Gjatë gjithë udhëtimit do të keni edhe asistencën e shoqëruesit të grupit i cili do t’iu japi informacionet e nevojshme dhe sugjerimet se si koha e qëndrimit të shfrytëzohet më mirë. Dreka është opsionale dhe mund të konsumohet në restorantet e zonës. *Per klientet qe duan nje plazh me te fshehte dhe te vecante, sugjerojme lundrim me skaf ne Gjipe (extra pagese 1000 lek) Lundrimi me skaf fillon nga Dhermiu ku ne fillim do te vizitojme shpellen e Pirates, Pas vizites te shpelles, do te vazhdojme lundrimin drejt Gjipese Ndalese ne gjirin e Gjipese per plazh deri ne oren 16:00. Kthmi perseri me skaf ne Dhermi *Ne oren 17:00 behet nisja per ne Tirane. Ndalese rruges per pushime dhe kthimi ne Tirane ne darke ------ Per pyetje ose rezervim: Kontaktoni: ☎ Tel: +355 69 35 31 359 ☎ Tel: +355 69 29 29 200 Email: info@albaniatravelvoyage.com ✉️Ose na i shkruani ne Inbox ℹ www.albaniatravelvoyage.al Adresa: Blv. Gjergj Fishta, kryqezimi i ures se Drejtoris se Policise, kati i 2. Hyrja perball me stacionin e autobuzit te unazes #visitalbania, #pushoshqip, #albaniatravelvoyage, #Vlora, #karaburun, #sazan, #summer2020, #enjoysummer, #beach, #trip, #argetim, #plazh, #dhermi, #gjipe, #drimadhes, #joinus, #liveyourlifetour
Pushime.com.al
LUMI I #SHALËS ❎ SUPER OFERTA 2200 LEKE Nisje 11, 12, 18, 29, 25, 26, Korrrik ♻ Nisje nga Tirana dhe Durresi Vizitojme: liqeni Komanit, lumi Shales #Rezervoni ne 069 33 000 32 ✅✅ Ne cmim per person perfshihet: 1. Transporti Tirane - liqeni Komanit - Tirane 2.,Guida gjate udhetimit 3. Lundrimi me varka ne lumin e Shales PROGRAMI *Nisemi nga Tirana ne oren 06:00 tek kafe Flora ,rruga Mine Peza. *Ndalese per kafe 30 min ne bar-restorant Perla, buze liqeni te Vau te Dejes *Pas kafes se mengjesit udhetojme drejt liqenit te Komanit, ku mberrijme ne vendin e shumepritur ku gjithcka qe sheh te duket si nje enderr nga peisazhit qe rreth liqenit Pushojme disa minuta me pas behemi gati per te hipur ne varke . *Gjithcka eshte gati dhe udhetimi mes mrekullish sapo ka nisur. Shetitja me varke zgjat rreth 3 ore se bashku me kthimin . Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e këtij lumi, shkëmbijt e thepisur që e rrethojnë, duken sikur prekin qiellin me dorë. Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme tek Blini Park. Kohe e lire per tu relaksuar rreth 4-5 ore , shetitje ne natyren e virgjer, mujdesi per te drekuar ose mundet ta merrni me vete sipss deshires . Personat qe kane deshire ju sygjerojme rrobat e banjos *Rreth ores 16:30 Me vendosemi ne Varka per te vazhduar drejt Komanit dhe pergatimemi per t'u kthyer ne Tirane. Mberritja 21:30 vazhdim... ❣ Cfare duhet te keni me vete ❣ -- Veshje Sportive -- Atlete -- Sandale -- Rrroba banjo -- Peshqir, Cante shpine, -- Shishe uji 1 Liter -- Rroba per nderrese -- Ushqim te paketuar ℹInformacione: Lumi i Shalës është lum i cili buron rrëzë Alpeve Shqiptare. Ka një gjatësi prej 37 km prej burimit në majën e Radohinës e deri në Drin. Lumi Shalës dallohet me ujin e tij të veçantë ngjyrë blu e thellë. dhe shkëmbijtë e thepisur duket sikur prekin qiellin. Në lumin e Shalës do gjeni shumë bukuri të cilat është e vështirë të përshkruhen me fjalë. -------------------------------------------------------------- Per rezervime dhe informacion Kontaktoni: ☎ Tel: +355 69 33 000 32 info@pushime.com.al me messazh ne platformat tona sociale ℹ www.pushime.com..al Adresa: Rruga. Sami Frasheri, perballe me drejtorine e policise ne Myslym Shyri
My Albania "Nature Explorers"
Farma Sotira - Rehove -Korce- Parku Shelegurit- Banjat e Benjes -Permet 04-05 korrik 6500 leke personi/ Transporti, akomodimi,mengjes + darke, shoqerues grupi. Bashkohuni ne udhetimin e Kolonjes, plot bukuri natyrore na presim per te vizituar Rezervoni ne 0698897808 Programi. Nisja nga Tirana tek Kafe Flora 06:00. Ndalese gjate rruges, pushim kafeje ne Pogradec . Ndalese ne Korçe vizite tek Pazari vjeter dhe pedonalja me pas vazhdojme drejt fshatit Rehove. Vizite ne fshatin e gurte te Rehoves Nisja drejt Farma Sotires e vendosur mes malesh ku merr fryme lirisht dhe cdo gje eshte aq e bukur dhe natyrale. Akomodimi ne #vila #druri Shenim! Per te krijuar nje ide rreth vilave. Cdo vile druri ka 2 dhoma dhe nje tualet te perbashket. Dhomat mund te jene me krevate tek ose dopio. Mbas akomodimit konsumojme dreken sipas deshires me gatime te zones. Kohe per te pushuar dhe me pas ecje rreth 2 ore tek liqeni mbi Farma Sotiren ( rezervuari i Hasit) . Shtegu eshte teper piktoresk mes pemeve te shumta dhe gjelberimit. Opsionale xhiro me kuaj kosto shtese. Kthimi tek Farma Sotira. Konsumimi i darkes. Zjarr,lojra, muzike per te mbylluar diten e pare me se miri Dita 2 Dita e 2 fillon me mengjesin plot energji. Nisja per ne Permet, ku gjate rruges do te vizitojme Liqenin e Shelegurit, Kafe ne pedonalen e Leskovikut. Plazh tek Banjat e Benjes dhe eksplorim tek Kanioni Langarices. Vizite ne Permet. Mundesi per te drekuar ne Gryken e Kelcyres. Kthimi per ne Tirane. Mberritja rreth ores 21:00 ⛔️Cfare duhet te keni me vete:Cante shpine, atlete, sandale per te vizituar kanionin, rroba sportive dhe te ngrohta per ne mbremje se ben pak ftohte, rroba banjo, peshqir, shishe uje, fruta te thata, cokollata dhe energji pozitive❤️ Per cdo paqartesi ose rezervim na kontaktoni ne 0698897808 @farmasotira Ju Faleminderit @farmasotira Sotira Agroturizem @ Farma Sotira Agroturizem
home
Apoiamos projetos que prestam suporte a pessoas em situação de rua ou vulnerabilidade social. Os veículos dos projetos listados abaixo abastecem gratuitamente em nossos postos, ajudando-os a permanecerem cumprindo com suas missões. Projeto Cozinha do Bem - Distribui refeições para pessoas em situação de rua e comunidades na cidade do Rio de Janeiro. Na rua somos um - Distribui refeições e itens de higiene para pessoas em situação de rua e comunidades na cidade de São paulo. Organização de Reintegração e Estímulo à Socialização (ORES): distribui alimentos, doação de roupas e o chamado banho de cidadania, com corte de cabelo, banho e escovação de dentes para a população de rua no Rio de Janeiro. Projeto Voar: Prepara e serve café da manhã às pessoas em situação de rua e difunde atividades de desenvolvimento humano no Rio de Janeiro A luta contra a COVID-19 é de toda a sociedade. Por isso, realizamos ações de solidariedade em parceria com diversas instituições. Estamos a postos pelo Brasil. Saiba mais sobre a nossa atuação em www.br.com.br/covid-19
Lidl - Offers & Leaflets
Parabéns a todos os vencedores, ores, ores, parabéns a todos os vencedores do Fala do Lidl, Lidl, Lidl, Fala do Lidl.
BlueTV - zamanı
Facebook
Neuždarysit, nei pavasario, nei mūsų! Tiems, kas savo kieme jau kapsto žemes, galime į namus pristatyti vaismedžius. Platus pasirinkimas, pristatymas ir malonumas pabūti gryname ore. Susisiekite su mumis #mamaflora ........................................................... Slyva (Persikinė, Edinburginė) Žemaūgė slyva (Koloninė, Alionuška ,Favorit de sultano, Lase) Vyšnia (Žagarvyšnė, Vytėnų žvaigždė, Turgenevka, Molodiožnaja, Studenčeskaja, Šalunja, Groniasta) Abrikosas (Raudonskruostis, Maskvos didieji, Severnyj triumpf) Trešnė (Vega, Vytėnų Rožinė, Kordia, Jurgita, Ukrainietiška Geltona) Trešnės savidulkės (Lapins, Sweet heart, Simone) Trešnė žemaūgė Persikas (Maira, Dnepro, Inka) Kriaušė (Alka, Vasarinė Sviestinė) Žemaūgė kriaušė (Konferercinė, Aleksandras Lukas, Karola, Kliapo mėgstamoji) Vasarinės Obelis (Konfetnoje, Geneva early, Alyvinė, Avietinė) Rudeninės Obelis (Beržininkų ananasas, Aldas, Sl. Pobediteliam, Antaninė, Delikates, Auksis) Žieminės Obelis (Jona Gold, Šampion, Bogatyr, Eliza, Red prince) Koloninė obelis (Uldis, Prezident, Mosk. Ožerelije, VM, Gatis, Nataliuška, Baiba, Ilma) Serbentai Juodieji (Vernisaž, Bona, Borei Favorit, Ores) Serbantai Raudonieji Serbentai Baltieji Agrastai (Raudonieji, Žalieji) Sausmedis valgomasis Svarainiai Medlieva Lazdynai (Kataloninis, Kosfort, Olandų, Barcelona) Šaltalankiai Juodavaisė aronija Šilauogės (Nelson, Blue jay, Pink limonade, Bluecrop) Avietės
Zhengzhou Vanguard Machinery Technology Co., Ltd.
5X series new sand making machine is widely used in various kinds of metal and non-metallic ores, cement, refractory matter, abrasives, glass raw materials, construction aggregate, machine-made sand, metallurgy and other industries. It is suitable for medium and fine crushing all kinds of ores and rocks with different hardness, such as iron ore, non-ferrous metal ore, corundum, bauxite, quartz sand, brown aluminum oxide, perlite, basalt and other high hardness materials.
POINT Computers - Redirecting to SHOP
SUPER ZBRITJA NE SUPER GAMING PC VETEM NE POINT Porosite online: www.point-computers.com Transporti gratis 24-48 ore Ne Prishtine brenda ores Tel+38349111320 #AlwaysOnTime
Minecraft
Kick off your boots, you workaholic you – those ores will be there tomorrow! What’s your favourite pastime when you’re not mining or crafting?
Instagram
#MAVROVE 16€ 8 : 9 shkurt Udhetim 1- Ditor 8/9/14/15/16/22/23 Shkurt 5+ #Oferte Rezervoni ne 0698897808 16€ personi Programi Nisja tek Kafe Flora 05:45 Ndalese pushimi gjate rruges 20-30 m (❗️Kalimi pikes doganore karta identiteti , pasaporte e pa demtuar, skaduar!! Nen 18 vjec duhet prokure ne rast se eshte udheton me nje prind) Vazhdojme drjet Mavroves. Mberritja rreth ores 11:30 Kohe per te pushuar rreth 3 -4 ore Mundesi per te bere xhiro me teleferik, Ski, Kthimi per ne Tirane. Mberritja rreth ores 21:30 Duhet te keni me vete: rroba te ngrohta, kepuce, doreza, shall, kapuc, nderresa te tjera, cante shpine, pak ushqim sipas deshires. Per rezervim na kontaktoni ne 0698897808 Ju Faleminderit ✅
Abnerdavid
OYE… TU ERES EL QUE TOCA EL PIANO? Todos los músicos tenemos algo en común: nuestra mayor labor es en secreto. Lo que la gente ve y escucha es muy breve, lo que la gente no ve, es un proceso de formación que nos toma toda una vida. Es común para un músico gastar todos sus ahorros en aquel instrumento que le ayudará a mejorar, o en aquellas clases que le permitirían aprender un poco más. A veces somos muy sensibles a las críticas precipitadas de la gente, la razón no siempre es un ego fuera de control, a veces simplemente es porque pusimos todo el corazón en algo que al final no tuvo el resultado esperado. Aquel que escogió esta profesión ha perdido parte de su juventud, tiempo con la familia, amigos, salidas, veranos enteros, navidades, es decir damos tiempo, el único bien que no se puede recuperar. Estamos en un momento en la historia en donde el mercado se ha saturado de opciones para que el usuario escuche música de una y mil formas. Y esto ha sido bueno y malo. Ya que al aumentar la oferta, la calidad ha bajado y también solo unos pocos consiguen que su producto sea reconocido y aún menos los que logran ser remunerados. Mientras la gente se hace una idea equivocada de que un músico gana buen dinero subiendo su material a youtube o cualquier plataforma sin darse cuenta que la gran mayoría de nosotros invertimos nuestro dinero en algún proyecto sabiendo que difícilmente recuperaremos los costos. La música no es una profesión, mucho menos un hobby, la música es una pasión. Muchos de nosotros solamente tocamos por amor. Y son muchas las veces que nos hemos cuestionado sobre si escogimos el camino correcto al creer que fuimos llamados a hacer esto. Al reflexionar en estos pensamientos, no pretendo victimizarme a mí o cualquier otro camarada. Solo quise dejarte ver un lado de la historia del que nadie habla, porque muchos músicos al igual que yo, somos introvertidos y no exteriorizamos lo que sentimos o pensamos más que a aquellos en quienes confiamos. A veces es un poco frustrante escuchar que se nos relacione con satanás, debido a que se nos ha enseñado que este personaje fue un músico que codició lo que no era suyo y por esa razón fue expulsado de la presencia de Dios. Sería un gesto muy noble que no solo pienses que podemos ser arrogantes y orgullosos, sino que ores por nosotros para que seamos guardados de los errores que a dicha persona le trajeron como consecuencia la condenación eterna. Ora por mí, ora por nosotros. Al igual que tú estamos cargados de sueños y nos levantamos cada día para entrar a la batalla por hacer realidad esos sueños locos e imposibles por los cuales vivimos todos y sacrificamos todo.
Back 8
- EternityCO Source is a Classic-Style Leveling Server running a 5165 Client. (Just after Ninja) It was launched May 2015. It's a server for people who want the enjoyment of earning a max level character on Conquer without needing to spend years or thousands of dollars to do it. ~x5 EXP and Drop Rates with lots of x2 and x3 Events every day. +12 Max, 137 Max, 2nd RB Max, 130 Equipment Max. Even non-donors can easily max out their Level and Equipment in a few months, rather than years like retail. NO: Talismans, OP Toxic Fog, Retail Lotto, Mentor, Nobility, Item lock, Battle Power/Potency, Horses, Pirates, or any other weird new features. Trojan, Warrior, Archer, Water, Fire and Ninja Classes. Tons of custom Quests, Skills, Items, Balance Changes and Ease of Use Features. Eternity is not truly classic, it's more like Americanized Conquer. (Or think Skyrim with Mods) Tons of features to cut the grind have been added, many of which come in the form of extremely useful commands such as: /automine (Auto Drop Ores), /autoscroll (automatically scroll Mets/DBs), /whereis (get the map and coords of a player), /ghost (hide from /whereis), and many more. Non-command features to cut the grind include: (Some of which are VIP features.) Auto Meteor Spamming (Set the level you want ArtisanWind to stop and it spams mets until it reaches that level) Violet Gems in addition to helping with Weapon Proficiency also add a Drop Rate increase. Auctioneer NPC to get the whole server bidding on your item. A Minion NPC that levels up and unlocks new modes that can hunt for you daily earning you free loot. A Magic Find Attribute. (Passively increases the chance of Super, +1, Blessing, etc. on dropped equipment for the life of the character) A Socket Luck Attribute. (Increases Socket chance with ArtisanWind passively for the life of the character) Several PvP Events every day including a Hunger Games Arena where players start at the same time in the same map at Level 1 with no Equipment or Items and have to gather everything they need to survive until they are the last man or woman standing. Winner gets 400 CP plus they get to keep everything they found in the Arena. 1 Damage 3 HP Arena where everyone starts with 3 HP and deals 1 Damage, last man standing wins 400 CP. - You can buy this source for 15$ only now. - https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_s-xclick&hosted_button_id=EYK8BLPPSZAPC - Client : https://mega.nz/#!SQkXGKoL!3MSNimb79D83kwLp6MZf2OvvOdiN_Tu697WPucR-bxY - Immediately after payment, the source will be downloaded automatically. #Back8
Beautiful Albania
Brezovice-Prizren⛷. Data: 11, 12, 15, 19, 26 Janar. Cmimi 2000 leke/personi. . Nisje nga Durresi dhe nga Tirana. . Rezervoni ne: 0685681759 / 0693123392 (WhatsApp sms) ose Dm . Te perfshira ne cmim: 1-Transporti vajtje-ardhje 2-Guida 3-Foto gjate udhetimit dhe shume kenaqesi . . Programi Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 6:00 perballe Pallatit te sportit Asllan Rusi. Ndalese ne Kukes per kafen e mengjesit. Me pas vazhdojme rrugen drejt doganes se Morines. Pas procedurave doganore vazhdojme rrugen drejt Brezovices. Pasi arrijme ne Brezovice kohe e lire per te shijuar boren dhe per ski ⛷. Rreth ores 15:00 nisemi nga Brezovica per ne Prizren ku do kemi kohe per kafe, dreke shetitje, dhe foto per rreth 1 ore e 30 min. Me pas behemi gati per tu nisur drejt Tiranes pas nje super eksperience Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 . . Cfare duhet te keni me vete: 1-Karte ID ose Pasaporte 2-Rroba te trasha te pershtatsheme 3-Buzeqeshjen tuaj ⚠️rezervimi mbyllet ne momentin qe kryhet pagesa ⚠️ . Nuk perfshihet ne cmim taksa 1€ per tu futur ne pisten e skive ne Brezovice⛔ . Skite kushtojne 5€. Teleferiku kushton 3€. . #beautifulalbania #explorealbaniaguide #explorealbania #travel #travelguide #visitalbania #visitkosovo #brezovice #prevalle #prizren #joinus @beautiful_albania01 @explore_albania_guide
Universidade dos Açores |
A primeira página da FCT-UAc no Correio dos Açores saiu na edição de 21 de dezembro. Esta colaboração com o Correio dos Açores, a quem agradecemos a disponibilidade, pretende divulgar notícias sobre a nossa faculdade, dar a conhecer projetos de investigação, curiosidades científicas e muito mais. Não perca o próximo número!
Global Tours Albania
Ski KOLASHIN ✨Hotel HILTON 5* ❄️ Nisje 21, 24 & 28 Dhjetor 2 Dite 59€ ❄️ Nisje 1, 2 JANAR 2 Dite 65€ ❄️ Nisje 4, 11 & 18 JANAR 2 Dite 59€ ✅ Vizite: Ujevara e Podgorices - Delta City - Kolashine ‍♂️ #Relax ️ #Shopping ⛷️ #Ski #Argetim 0682001112 / 0693744097 / 042235792 Ne Cmim Perfshihet: Akomodimi ne hotel Hilton 5* (Qender) Pishina & Sauna Transporti Autobus Komod Mengjes & Darke Shoqerues & Guide gjate udhetimit ➡️ DITA E PARE: Ujevara e Niagares – Podgorice – Delta City shopping Nisja nga Tirana ne oren 07:00. Ndalese gjate rruges per te konsumuar megjesin. Kalimi ne piken doganore Hani i Hotit. Pas doganes do bejme nje ndalese ne Ujvaren e Niagares (Podgorice). Pas vizites ne Ujevaren e Niagares vazhdim i udhetimit per ne Podgorice ne qendren tregtare Delta City (me e madhja ne Malin e Zi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne restorantet e shumte dhe per te bere shopping. Akomodimi ne Hotel Hilton 5* ne qender te Podgorices. Kohe e lire per te pushuar dhe per te perdorur spa e hotelit si jakuzzi, pishina dhe palestren. Darka shtrohet buffe e happur ne restorantin e hotelit, ku ju mund te konsumoni cfare te deshironi. Pas darka e lire te frekuentoni klubet e nates te qytetit ne afersi te hotelit. ➡️ DITA E DYTE: SKI NE KOLASHIN Mengjesi ne hotel (bufe e hapur). Pas mengjesit nisemi drejt Kolashines. Mberritja ne Kolashin tek pista e skive. Kohe e lire per te bere Ski , shetitje me teleferik , loje me slita dhe per te konsumuar dreken ne restorantet e zones. PISTA E SKIJIMIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme skijimit sipas kategorive te veshtiresise. Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur ne pistat e shumta te Kolashinit. Pas drekes, rreth ores 15:30 nisja drejt Tiranes. Ndalesa rruges per kafe dhe pushim dhe mberritja ne Tirane ne darke.
Bienvenue - Particuliers & Professionnels | ORES
⭐‍‍⭐ Cuisinez comme des chefs avec le gaz naturel !
兆發富御No.5
Healthline: Medical information and health advice you can trust.
Viral Sach
JB Hi-Fi - Australia's Largest Home Entertainment Retailer
New catalogue out now: Smashing Prices